3shape trios

TRIOS jest jednym z najnowszych produktów firmy 3Shape. Urządzenie tego typu służy do cyfrowej rejestracji pola protetycznego w ustach pacjenta  w postaci obrazu 3D. Jako urządzenie wykorzystujące najnowsze technologie, wypiera konwencjonalne metody odwzorowywania pola protetycznego i sytuacji zwarciowej przez lekarza, przy pomocy łyżek i mas wyciskowych, wzorników zwarciowych oraz gipsu. Skaner pracuje ze stałą, bardzo dużą dokładnością, a obraz pola protetycznego powstaje na ekranie komputera w czasie rzeczywistym w kolorach naturalnych. Skaner nie wymaga stosowania proszków i pudrów polepszających jakość skanowania. Dodatkowo jest to urządzenie które może wykonywać wewnątrzustne zdjęcia HD, oraz działać jako kamera wewnątrzustna również w jakości HD.  Skaner jest dostępny w różnych konfiguracjach Cart, Pod i Chair Integration co pozwala lekarzowi na wybór rozwiązania zgodnego ze specyfika pracy kliniki czy aranżacji wnętrza gabinetu.

Oprogramowanie sterujące skanerem pozwala na natychmiastowa analizę wycisku cyfrowego (obrazu sytuacji w ustach pacjenta), co w przypadku wycisków konwencjonalnych jest niemożliwe. Lekarz może natychmiast po zeskanowaniu zbadać np: równoległość filarów, czy ilość miejsca na przyszłą odbudowę protetyczna. Narzędzia automatycznego pobierania koloru zębów, czy ustalenia wysokości zwarcia,  również pomaga lekarzowi szybko i precyzyjnie określić warunki do dalszego leczenia. Skaner skraca zatem czas pracy lekarza, eliminuje błędy i konieczności poprawek. Ta cecha ma zasadnicze znaczenie dla dobrego zaplanowania i wykonania przyszłej pracy protetycznej lub ortodontycznej pacjenta.  Wycisk cyfrowy możemy w kilka minut wysyłać on-line do dowolnego centrum produkcyjnego czy  pracowni protetycznej, eliminując czas i koszty związane z przesyłkami kurierskimi.

Wprowadzając wirtualna analizę i procesy umożliwiające większą część pracy wykonać cyfrowo, urządzenie daje możliwość wyeliminowania, w dużej mierze, używania gipsu. Dla przykładu, gipsowe ortodontyczne modele pacjentów, muszą być przechowywane w klinikach przez 20 lat po przeprowadzeniu leczenia jako dokumentacja medyczna. W przypadku zastosowania skanera wewnątrzustnego, archiwizacja modeli cyfrowych, polega na zapisie poszczególnych przypadków (skanów) na dysku komputera lub serwera, co pozwala na jednym dysku archiwizować tysiące modeli cyfrowych. W przypadku konieczności uzyskania modelu fizycznego, protetycznego lub ortodontycznego, możemy go wydrukować na podstawie zarchiwizowanego wycisku cyfrowego, przy użyciu drukarki 3D.

3Shape TRIOS umożliwia:

  • pomiar koloru zębów pacjenta,
  • eksport plików STL,
  • skanowanie pełnego łuku (żuchwy) nawet w 11 sek.,
  • skanowanie z dokładnością 6.9 μm,
  • korzystanie z funkcji kamery wewnątrzustnej oraz zdjęć HD,
  • rejestrację dynamicznej artykulacji.
Specyfikacja techniczna
Rozmiar 4,2 x 27,4 cm
Średnica 12 cm
Dokładność 6,9 +/- 0,1 μm
Precyzja (spójność) 4,5 +/- 0,1 μm
Waga (pen) 373 g
Waga (handle) 384 g
Waga POD (pen) 345 g
Waga POD (handle) 465 g
Źródło światła  LED
Output DCM i STL
Wynajmij skaner
Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par 1. Kodeksu Cywilnego.